Videofilmowanie

Twój ślubny film do którego zawsze będziesz chętnie wracać!

Ślub to zawsze najpiękniejszy, a zarazem najważniejszy dzień w życiu każdej młodej pary. W tym celu dba się o każdy detal – menu, suknia, garmintur, zaproszenia, lista gości, czy oprawa muzyczna. Od lat nieodłącznym elementem każdego ślubu jest film zarówno z samej ceremonii, jak i przyjęcia weselnego. Trzeba przyznać, że na przestrzeni lat konwencja tworzenia filmu z wesela uległa kilku przemianom. Jedno jednak pozostało niezmienne – w filmie ze ślubu istotne jest, aby zatrzymać najbardziej wyjątkowe momenty, emocje, wzruszenia, które zostają na lata zarówno z głównymi bohaterami ślubu, jak i ich bliskimi. Przy czym wyłapanie tych istotnych momentów to też sztuka o czym warto powiedzieć sobie nieco więcej.

VHS – czyli jak to wyglądało kiedyś?

W czasie ślubów w latach 90-tych wynajęcie profesjonalnego kamerzysty było wręcz obowiązkowym punktem wszak film z wesela musi zawierać nawet najdrobniejszy szczegół. Dziś z jednej strony włączamy w filmy z tych lat z lekką nostalgią, z drugiej strony dostrzegamy w tych filmach kilka zasadniczych błędów. Jakich? Po pierwsze jest to ich długość, bowiem jeszcze w latach 90-tych przeciętny film z wesela trwał ok. 4 godziny. W tym czasie nagrywało się pełno ujęć np. rejestrujących gości jedzących obiad. W praktyce zazwyczaj te momenty po prostu przewijamy, gdyż kompletnie nas nie interesowały. Kolejna kwestia to ustawianie w wybranych momentach zarówno pary młodej, jak i przybyłych gości. W efekcie otrzymywaliśmy film, który zwyczajnie zawieraj zbyt wiele zbędnych momentów.

Jak dziś efektywnie skrócić film?

W dzisiejszych czasach film ma być krótszy i efektywniejszy. Co nie oznacza, że mniej atrakcyjny – wprost przeciwnie. W tym wypadku dobrze jest wyszukać dobrego kamerzysty, który na „wyczucie” będzie potrafił uchwycić wszystko to co na Waszym przyjęciu weselnym najważniejsze zarówno z perspektywy wspólnego biesiadowania przy stole, jak i gorących tańców na parkiecie. Taki film zazwyczaj trwa od godziny do 1,5 h i kręcony jest w charakterze mini reportażu. Tego typu film również często zawiera wypowiedzi zarówno pary młodej, jak i ich najbliższych, co w późniejszych latach zazwyczaj spotyka się z ogromnym wzruszeniem. Jeszcze krótsza forma filmu weselnego to video-klipy weselne, które trwają ok. 4 minuty. W takiej formie filmy bardzo chętnie udostępniane są np. na profilach społecznościowych w ramach podziękowania za przybycie w tym wyjątkowym dniu.

Efekty i technologia

Do filmu z wesela dziś wiele par decyduje się na kręcenie dodatkowych filmów, np. filmy zaręczynowe, czy filmy poślubne. Podstawą do stworzenia dobrego filmu ślubnego jest dziś jednak nowoczesna technologia. Nie trzeba mówić, że aktualnie takie technologie jak HD, czy 3D to standard. Coraz więcej par decyduje się na kręcenie filmów ślubnych aparatami fotograficznymi, które dziś mają taką jakość, że często nie odstają jakością od profesjonalnych kamer filmowych. Patrząc na rozwój technologii śmiało można stwierdzić, że do niedalekiej przyszłości należy prawdopodobnie kręcenie filmów ślubnych smartfonami. Pozostając w czasach teraźniejszych – w przypadku filmu z wesela bardzo ważne są dobre ujęcia, czyli nie tylko same fragmenty wesela, ale i wszystkie przejścia pomiędzy nimi. Kolejna kwestia to dobry sprzęt – i tu warto podkreślić, że często dobrze jest tworzyć ujęcia z dwóch kamer. Chyba, że kamerzysta jest na tyle elastyczny, że potrafi dobrze uchwycić kilka perspektywy jednocześnie. Na koniec pozostaje jeszcze dobry montaż. Wiele par mocno nasyca swoje filmy dodatkowymi efektami wizualnymi, muzycznymi, warto jednak nie przesadzić i w tej kwestii, by za ich pomocą podkreślić to co najcenniejsze, a nie stłumić.

Skorzystaj z rad fachowców

Jeżeli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie przygotować film z wesela warto skorzystać z usług fachowców. Na rynku mamy wiele firm, które fachowo i rzetelnie zajmują się tworzeniem Twojego idealnego filmu z wesela. Co najważniejsze – każdy szczegół ustalany jest z klientem dzięki czemu Ci otrzymują wszystko to czego oczekują. Ponadto filmy te tworzone są o najwyższą jakość technologii dźwięku i obrazu. Istotne jest zachowanie prostoty, nowoczesności, a często i dodanie nawet najbardziej wyszukanych inspiracji.

Czy warto tworzyć film z wesela?

Koszty, czy czas trwania filmu – to najczęstsze powody dla których ludzie mają wątpliwości do tworzenia profesjonalnych filmów. W związku z tym warto poszukać miejsca w którym fachowcy spełnią Twoje oczekiwania. Warto pamiętać, że film ze ślubu i wesela to piękna pamiątka dla Was, Waszych najbliższych, oraz coś co z pewnością ze wzruszeniem będziecie pokazywać kolejnym pokoleniom.